پرسپولیس

Google

موضوع: تیم ملی

تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۱

نوشته شده توسط: امید احمدی

تعداد نظرات: ۰ نظر

keyrosh

خبرگزاری پرسپولیس نیوز : سایت فیفا در گزارشی به وضعیت تیم ملی ایران پس از شکست برابر ازبکستان پرداخت. در گزارش فیفا آمده است: به تعبیری سناریویی که تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل انتظارش را نداشت یک شکست خانگی بود.

شاگردان کارلوس کی روش رکورد شکست ناپذیری خانگی خود در پانزده بازی طی سه سال در استادیوم معروف آزادی خود افتخار می‌کردند. آخرین باخت تیم ملی فوتبال ایران برمی‌گشت به اوایل سال ۲۰۰۹ که در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ برابر عربستان سعودی ۲ – ۱ باختند.

 

به همین خاطر باخت یک گله هفته گذشته برابر ازبکستان نه تنها به رکورد شکست ناپذیری خانگی تیم ایران پایان داد بلکه ایران را از رسیدن به صدر جدول گروه در مقدماتی جام جهانی محروم کرد و این ازبکستان بود که توانست به صدر جدول گروه A برسد و تیم ملی ایران به دلیل تفاضل گل بعد از کره جنوبی در رده سوم قرار گرفت. این در حالی است ایران سه بازی دیگر در این گروه دارد.

 

*** گذشته التیام بخش تیم ملی

 

در ظاهر تیم ملی به خاطر ناتوانی در امر گلزنی جریمه شد هرچند ایران برابر ازبکستان توپ و میدان را کاملا در اختیار داشت اما این ازبک‌ها بودند که با ضربه باکائف از روی ارسال سرور جباروف توانستند گل سه امتیازی خود را به ثمر برسانند.

 

مردان کارلوس کی روش در مرحله اول مقدماتی جام جهانی با ۱۷ گل زده در شش بازی هجومی ترین تیم بودند اما ایرانی‌ها اکنون در کنار لبنان با دو گل زده در پنج بازی کمترین گل زده را در مقایسه با ۱۰ تیم حاضر در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا را دارند. گرچه هواداران فوتبال ایران از شکست هفته قبل برابر ازبکستان ناراحت هستند اما آنچه بیشتر باعث نگرانی است عدم گلزنی مداوم تیم ایران است.

 

ایران که در طول تاریخ همیشه توانایی‌اش در امر گلزنی حریفان خود در قاره آسیا را بهت زده کرده بود، اکنون به خاطر ناتوانی در گلزنی صعودش به جام جهانی را در خطر از دست رفتن می‌بیند. در مسیر صعود تیم ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ تیم ملی با ۱۳ گل زده بیشترین گل زده را در گروه خود داشت و حتی از عربستان که به عنوان تیم نخست به جام جهانی صعود کرد پنج گل بیشتر زده بود.

 

ایران با هفت گل در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ توانست خیلی زود مجوز صعود به جام جهانی را ثبت کنند و حتی در صعود نافرجام خود به جام جهانی ۲۰۱۰ ایران با هشت گل زده دومین تیم گروه از لحاظ آمار گلزنی بود.

 

ایران به عنوان کشوری که علی دایی پادشاه گلزنی جهان را به فوتبال معرفی کرده است، هیچگاه با کمبود بازیکن گلزن روبرو نبوده است. غیر از محمدرضا خلعتبری شوتزن قابل سپاهان در بین نفرات کارلوس کی روش کریم انصاری فرد ۲۲ ساله حضور دارد که با ۲۱ گل فصل قبل آقای گل لیگ ایران شد.

 

همچنین اشکان دژاگه خرید جدید فولام و رضا قوچان نژاد که در لیگ بلژیک توپ می‌زند نیز بازیکنان هجومی دیگر ایران هستند. آنان هیچگاه با کمبود مهارت روبرو نبودند. کاپیتان جواد نکونام بار میانه میدان را به دوش می‌کشد. اینها حقیقتی است که حتی کاسیموف سرمربی ازبکستان نیز آنها را کتمان نکرد. کاسیموف در کنفرانس خبری خود پس از بازی با ایران گفت: ایران موقعیت‌های زیادی خلق کرد اما نتوانست قفل دروازه ما را بشکند و این دقیقا همان چیزی بود که در بازی رفت برای ما رخ داد.

 

آنتونیو سیموئز دستیار پرتغالی کارلوس کی روش که به خاطر محرومیت او در نشست خبری حضور داشت نیز به نقاط ضعف ایران که باید برطرف شود، اشاره کرد و گفت: ما خوب بازی کردیم اما نتوانستیم به گل برسیم و بازیکنان در لحظات مختلفی از بازی نتوانستند همدیگر را به خوبی حمایت کنند.

 

***تیم ملی در جستجوی بازگشت

 

اگرچه این شکست تلنگری برای تیم ملی بود که از خواب بیدار شود اما علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال ایران پس از شکست برابر ازبکستان به حمایت قاطع از کی روش پرداخت.

 

کفاشیان بعد از بازی گفت: کی روش مربی خوبی است و به کارش در تیم ملی ادامه خواهد داد. او اکنون شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد.

 

مرد پرتغالی غیر از حمایتی که از علی کفاشیان دید بیش از شش ماه برای آمادگی تیم ملی برای بازی بعدی خود برابر قطر در زمین حریف وقت خواهد داشت.

 

کی روش برای دعوت از چهره‌های جدید نفرات جوانی را برای حضور در مسابقات قهرمانی غرب آسیا که ماه آینده در کویت برگزار خواهد شد اعلام کرده است.

 

همچنین او مشغول زیر نظر داشتن بازیکنان ایرانی الاصل شاغل در اروپا خواهد بود که دانیال داوری دروازه بان ایرانی تیم آینتراخت برانشواد از گزینه‌های احتمالی او برای حضور در تیم ملی خواهد بود.

 

کی روش ۵۹ ساله در این خصوص گفت: هدف ما تمرکز کامل بر بازی بعدی‌مان است به تیم‌های دیگر این گروه احترام می‌گذاریم اما تمام تلاشمان را برای پیروزی خواهیم کرد.
پد ضد عرق Underarm Shields


  » ارسال نظرات

  (لازم)

  (لازم)

  :wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)
  x
  نظر شما درباره این خبر چیست؟
  سایت فیفا: ایرانِ کم گل در جستجوی بازگشت/ کی‌روش به دنبال دانیال داوریReviewed by پرسپولیس نیوز on نوامبر 22Rating: 5.0شاگردان کارلوس کی روش رکورد شکست ناپذیری خانگی ...شاگردان کارلوس کی روش رکورد شکست ناپذیری خانگی خود در پانزده بازی طی ...

  هواداران پرسپولیس